Przejdź do głównej zawartości

Xiaomi i zestawy słuchawkowe

Xiaomi na dobre zagościło w naszych domach i sercach. Chińska marka, której balans ceny do jakości produktów jest wzorcowy, powinna jednak dodawać w komplecie ze swoim smartfonem akcesorium, jakim są słuchawki z mikrofonem.

W związku z ekspansją na polskim rynku, Xiaomi otworzyło w kilku miastach swoje punkty, w których możemy nabyć od ręki towar, który nas interesuje. Zakupmy więc najtańsze słuchawki Mi In-Ear Piston Headphones Basic Silver, w zawrotnej cenie 39 zł brutto (które to powinny być dołączane w zestawach ze smartfonami).

mi-home.pl

Słuchawki, jak większość urządzeń naszej marki, są wykonane perfekcyjnie, z materiałów z najwyższej półki.



Gama kolorystyczna bardziej przypadnie do gustu płci pięknej, ale i my panowie powinniśmy zakupić te akcesorium. Opisywany na stronie internetowej kolor srebrny, jest tak naprawdę kolorem białym. Jedynie komora dźwiękowa jest srebrna, ponieważ została wykonana z anodyzowanego stopu aluminium. Jakość wykonania jest perfekcyjna, a słuchawki wyglądają jak produkt premium. Przez to, że słuchawki są tak naprawdę koloru białego, nigdy nie powinniśmy ich zgnieść, siadają przez przypadek na nich. Dodatkowo, unikniemy śmiesznych sytuacji, gdy ktoś będzie próbował się z nami skomunikować gdy będziemy słuchać muzyki.

Same słuchawki to jednak nie wszystko. Bez smartfona lub innego "grającego" urządzenia, to bezużyteczny gadget. Wpinamy więc słuchawki do naszego smartfona Xiaomi i …. w niektórych przypadkach, zaczynamy kląć. Słuchawki nie chcą współpracować z naszym smartfonem (nie słychać w nich dźwięku). To nie jest wina słuchawek.
Przechodzimy w naszym smartfonie Xiaomi do sekcji SYSTEM I URZADZENIE, następnie do DODATKOWE USTAWIENIA i w tym miejscu przechodzimy do podsekcji SŁUCHAWKI i EFEKTY DŹWIĘKOWE.


Tutaj zaznaczamy (jak na powyższym screenie) Ulepszanie dźwięku Mi. Dopiero wtedy, aktywny staje się Typ słuchawek. Zaznaczamy nasz model jak poniżej.


I to w zasadzie wszystkie czynności niezbędne do "sparowania" słuchawek z naszym telefonem od Xiaomi. Ja pokusiłem się jeszcze o zmianę ustawień w dostępnym Equalizerze. Dzięki temu dźwięk nabrał głębi i podbiłem basy.

Popularne posty

Konfiguracja APN (punktów dostępu) w sieci Play

Korzystając ze smartfonów w sieci Play, po pierwszym zalogowaniu swojej karty SIM w sieci nadajników GSM, otrzymujemy SMS-em automatyczną konfiguracją telefonu. Instalujemy przekazane dla nas konfiguratory i po sprawie. Jak więc powinna wyglądać konfiguracja APN-ów   (punktów dostępu) w sieci Play ?  Powyższe zdjęcie jest screenem ze strony internetowej sieci Play. Niestety zaprezentowane w nim ustawienia, są raczej archiwalne. Polecam rozszerzenie powyższych punktów o dodatkowe dwa (dla użytkowników telefonów marki Samsung) oraz bardziej współczesną konfigurację. Przejdźmy do szczegółowej konfiguracji naszych punktów dostępu. APN Internet Nazwa Internet APN internet Typ uwierzytelniania PAP lub CHAP Typ APN default,supl Protokół APN IPv4/IPv6 Protokół roamingu APN IPv4/IPv6 Nośnik Nie określono APN MMS Nazwa MMS APN mms MMSC http://mmsc.play.pl/mms/wapenc Typ uwierzytelniania PAP lub CHAP Typ APN mms Protokół APN IPv4/IPv6 Protokół roamingu APN IPv4/IPv6 Nośnik Nie określono I w tym m

Windows 10 i strumieniowanie do Chromecast

Jak strumieniować media z Windows 10 ? Bardzo prosto. Funkcja ta jest wbudowana w Microsoft Edge (oparty o Chromium), który strumieniuje media w naszej sieci np. do odbiornika TV. Jak to jednak zrobić gdy posiadamy Chromecast-a ? Nie ma nic bardziej trywialnego. Chromecast już jest wpięty do odbiornika tv i połączony z naszym routerem. Ze smatfona bez problemu udostępniamy media na nasz odbiornik tv/Chromecast (Netflix, YouTube, Zdjęcia Google itp.). Natomiast jak to zrobić z laptopa lub stacjonarki ? Przechodzimy na nasz komputer. Uruchamiamy "Edzia" (ważne aby to był Edge oparty o Chromium). W pasku adresu wyszukujemy eksperymentalnych ustawień i włączamy funkcję strumieniowania. W pasku adresu Edge wpisz:       edge://flags Wyszukaj:  " Load Media Router Component Extension"   i zaznacz opcję  " Enable"   Od teraz, to co widzimy na ekranie naszego Edzia, możemy wysłać do naszego Chromecast-a. Na YT, zobaczymy dodatkowa ikonkę, dzięki której możem

Audiodeskrypcja w telewizorach Samsung

Podczas oglądania filmów tv, możemy usłyszeć lektora, który opowiada, co się aktualnie dzieje na ekranie naszego telewizora. Audiodeskrypcja jest przydatną funkcją dla osób niedowidzących lub niewidzących. Niestety, jak to zwykle bywa, funkcja ta jest dosyć irytująca dla zwykłego użytkownika, który nie musi posiłkować się lektorem. Nie powinniśmy jednak złorzeczyć na nadawców telewizyjnych za nadawanie audycji z audiodeskrypcją. Istnieje możliwość samodzielnego wyłączenia audiodeskrypcji w odbiornikach tv Samsunga. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku na naszym pilocie, w pojawiającym się menu na ekranie tv, wybieramy funkcję Wyłączone . To wszystko. Całość operacji trwa 3-5 sec.

Prawidłowe wyświetlanie obrazu pulpitu komputera przez projektor multimedialny

Prezentacje multimedialne to już chleb powszedni na każdej uczelni. Nikt chyba nie może sobie wyobrazić wykładu bez takiej prezentacji. Prezentacja w formie PowerPoint, to wręcz niezbędne narzędzie każdego wykładowcy ale również studenta. Co należy zrobić, aby dobrze przekazać obraz pulpitu czy prezentacji z komputera do projektora ? Od systemu operacyjnego Windows Vista (przez Windows 7 do Windows 8.1), w systemie operacyjnym z Redmond jest pewien magiczny jak również przydatny skrót klawiaturowy. Wystarczy wcisnąć i przytrzymać klawisze "Windows + p" aby na ekranie komputera pojawiło się oki enko wyboru wyświetlania obrazu komputera. W tym oknie, zaznaczamy opcję Duplikuj . Wtedy ten sam obraz dostępny na monitorze komputera, zostanie sklonowany do wyświetlenia przez projektor multimedialny. Czasami zdarza się, że po włączeniu komputera obraz jest przekazany do projektora ale jest on "obcięty" (góra, dół lub prawy bok) lub nie jest wyświetlana prezentacja