Przejdź do głównej zawartości

Mój kultowy smartfon - Lumia 640

Tak wiem, Android to najwspanialsze co mogło nas spotkać. Najlepsze na świecie są telefony z Androidem. Android Twoim bratem, córką, matką i wujkiem. Tylko, że to są tak oklepane frazesy, że szkoda ich tu przytaczać.

Obserwowałem Androida od początku jego drogi na szczyt. Nigdy jednak mnie nie ujął. Nadal zdecydowanie wolę rozwiązania Apple i Microsoft od wymysłów Google. Tym bardziej, że mam świadomość ceny jaką płacimy za "dobrodziejstwo" posiadania Androida. Przejdźmy jednak do rzeczy.

Microsoft.com

Dwa lata temu, stanąłem przed wyborem smartfona i dokonałem jedynego słusznego wyboru (z mojego punktu widzenia). Mój typ padł na Lumię 640 DS. Oczywiście, że w tamtych czasach były telefony ze zdecydowanie lepszymi parametrami technicznymi. Nie chciałem jednak przechodzić na zupełnie inną platformę, tym bardziej, że nie oferowała takich zabezpieczeń o jakie mi chodziło.

W zasadzie Android odpadł w przedbiegach, z uwagi na brak funkcji "Rodzina". Apple przez krótką chwilę był rozważany ale musiałbym dokonać rewolucji w domu, aby zmienić wszystkie urządzenia i architekturę. Stąd Windows został naturalną koleją rzeczy, wybrany jako następne urządzenie, które dodatkowo będzie się synchronizowało ze swoimi odpowiednikami (laptopy, komp. stacjonarny oraz konsola).

No dobrze ale dlaczego właśnie ten model a nie inny ? Wybór był dla mnie oczywisty. Ten model miał dostać wsparcie dla Windows 10. Jego podzespoły gwarantowały długie wsparcie oraz aktualizacje. I tak się właśnie stało. W porównaniu do innych modeli z Windows-em, Lumia 640 jest cały czas aktualizowana i otrzymuje najnowsze rozwiązania zaproponowane przez Redmond, na miarę swoich podzespołów.
Niby dużo lepsza Lumia 950, rozczarowała nie tylko na wstępie swojej kariery. Ten telefon nie powinien pojawić się wcale. Z prostej przyczyny, oprogramowanie dostarczane przez Microsoft, jest optymalizowane pod słabsze modele, stąd dużo lepiej działa na nich Lumia 640 czy wręcz rewelacyjna Lumia 650. Współczuję tym, którzy wybrali model L950, ponieważ on nigdy dobrze nie działał i działać nie będzie.

Dlaczego jednak wręcz sentymentalnie podchodzę do swojego smartfona ? Ponieważ we wszystkich testach, Lumia 640 otrzymała najwyższe noty. A to za to, że najdłużej działa na baterii, a to ma najlepszy zasięg. Podpisuję się obiema rękoma pod wszystkimi testami, które wygrała moja Lumia.

Cóż, czas jest nieubłagany. Mój smartfon już się nieco zestarzał, chodź nadal świetnie sobie radzi. Czas już go jednak zmienić. Poczekam jednak do jesieni, na następczynię mojej wysłużonej Lumii aby godnie prezentowała swoją poprzedniczkę. A jest na co czekać. CShell jako powłoka Windows Mobile, prezentuje się całkiem obiecująco.

Popularne posty z tego bloga

Jak pozbyć sie wilgoci z naszego mieszkania, czyli słów kilka o zaparowanych oknach

Jakie powinno być nasze wymarzone mieszkanie ? Słoneczne, w pięknej okolicy, z dużym metrażem ? Zapewne tak, powinno być jednak przede wszystkim suche, ciepłe i bezpieczne (dla swoich mieszkańców). Czy obecne mieszkania spełniają te funkcje ? To jest sprawa mocno dyskusyjna, choć developerzy zapewniają nas, że tak jest. Dodatkowe certyfikaty cieplne i audyty energetyczne, mają nas upewnić w przekonaniu, że właśnie nasz dom/mieszkanie jest tym wymarzonym i świetnie będziemy się w nim czuć, przez najbliższe lata. Niestety podczas pierwszego sezonu grzewczego, okazuje się, że wszystkie zapewnienia developera i papierowe certyfikaty, są nic nie warte.
Jeżeli "tylko" na szybach widzimy skroploną wodę to jest jeszcze bardzo dobrze. Lecz co mają powiedzieć ci, którzy mają brudne narożniki w pokojach, widać w nich również zacieki, a w łazience lub kuchni, pod sufitem pojawia się pleśń i grzyb ? Wtedy rozpoczynamy naszą drogę przez mękę. Jeżeli myślisz drogi czytelniku, że jakiś fac…

Facebook jest do niczego

Facebook jako architektura, wraz ze swoim zasięgiem, jest niemal doskonałą platformą sieci społecznościowej. Co z tego, gdy aplikacje, które są przez niego produkowane, nie nadają się do niczego.


W większości przypadków, na Facebooka wchodziliśmy przez przeglądarkę internetową (i bez znaczenia pozostawała jej marka - IE, Firefox czy Google Chrome). To było rozwiązanie proste i skuteczne. Jednak rewolucja technologiczna, umożliwiła nam "bycie w Facebooku" przez 24h, za pomocą aplikacji.

O ile Facebook dosyć dobrze się rozwija jako usługa chmurowa, to leży i kwiczy na każdej platformie (Windows, Google, Apple) w kontekście aplikacji. Zuckerberg nie potrafi przenieść funkcjonalności swojej platformy do aplikacji. Jaki jest więc sens, aby korzystać z potworków programistycznych, które nie wnoszą nic dobrego ?


Nie trzeba być geniuszem, ani nie są wymagane żadne badania i analizy marketingowe, wystarczy przeczytać komentarze znajdujące się pod aplikacjami ze stajni FB. Niezadowole…

Netflix na Smart TV od Samsunga

Co raz więcej osób posiada odbiorniki telewizyjne ze Smart TV. O ile jakiś czas temu kupowaliśmy takie urządzenia tylko z potrzeby ich posiadania, to teraz dokonujemy wyboru zakupu z powodu chęci posiadania VOD. Rodzime VOD tj. Player, Ipla stają się synonimem nowoczesnej telewizji. Nie tylko z uwagi na dostępność materiałów na różnorodnych urządzeniach (tablet, telefon, tv) ale również z powodu jakości prezentowanego materiału.

Nowoczesny odbiornik tv wyposażony w Smart TV, w chwili obecnej nie podłączony do internetu jest wręcz nie do pomyślenia. Netflix podbił polski rynek dosyć szybko, oferując materiały na tyle ekscytujące, że zaczęliśmy oglądać jego produkcje w wersjach anglojęzycznych, korzystając z vpn-ów. Uwolnienie regionów (wprowadzenie globalizacji) i polskich napisów oraz wersji językowych, tylko przyspieszyło jego rozwój na naszym rynku.
Jak się jednak okazuje, nie ma róży bez kolców. W wielu przypadkach, aplikacje Netflixa na Smart TV przestały działać (zepsuły się). O…