Przejdź do głównej zawartości

Netflix na Smart TV od Samsunga

Co raz więcej osób posiada odbiorniki telewizyjne ze Smart TV. O ile jakiś czas temu kupowaliśmy takie urządzenia tylko z potrzeby ich posiadania, to teraz dokonujemy wyboru zakupu z powodu chęci posiadania VOD. Rodzime VOD tj. Player, Ipla stają się synonimem nowoczesnej telewizji. Nie tylko z uwagi na dostępność materiałów na różnorodnych urządzeniach (tablet, telefon, tv) ale również z powodu jakości prezentowanego materiału.

Smart TV od Samsunga

Nowoczesny odbiornik tv wyposażony w Smart TV, w chwili obecnej nie podłączony do internetu jest wręcz nie do pomyślenia. Netflix podbił polski rynek dosyć szybko, oferując materiały na tyle ekscytujące, że zaczęliśmy oglądać jego produkcje w wersjach anglojęzycznych, korzystając z vpn-ów. Uwolnienie regionów (wprowadzenie globalizacji) i polskich napisów oraz wersji językowych, tylko przyspieszyło jego rozwój na naszym rynku.

Jak się jednak okazuje, nie ma róży bez kolców. W wielu przypadkach, aplikacje Netflixa na Smart TV przestały działać (zepsuły się). Oczywiście nie jest to do końca prawdą, a w licznych przypadkach sami sobie zawiniliśmy.

netflix.com

Netflix oferuje dla swoich użytkowników darmowy miesięczny okres testowy. Aby jednak z niego skorzystać, musimy zalogować się w serwisie. Wpisujemy więc naszego maila, nowe hasło do serwisu i korzystamy z okresu promocyjnego. No właśnie i tutaj zaczynają się schody. Aplikacje Netflixa działają na telefonie, na tablecie a w Smart TV przestały. Przyczyn może być wiele, ale zacznijmy od tej podstawowej, czyli nas.
Jak to mówią, Polak potrafi. Zakłada więc konto na Netflixie i ogląda przez miesiąc za darmo cały materiał. Potem kasuje konto lub je porzuca. W przypadku aplikacji na telefonie czy tablecie nie ma to żadnego znaczenia, jednak aplikacja od Samsunga jest dosyć prymitywna. I niestety ona nas pamięta (ten pierwszy login i hasło). Nie możemy też w niej znaleźć opcji "Wyloguj". Co nam w takim razie pozostaje ? Musimy przeprowadzić procedurę resetu/dezaktywacji naszej aplikacji. Wykonujemy więc:

Ponowne uruchamianie urządzenia
 1. Odłącz urządzenie od zasilania na co najmniej 1 minutę.
 2. Po odłączeniu urządzenia naciśnij przycisk zasilania, aby usunąć ładunek elektryczny.
 3. Podłącz urządzenie do zasilania.
 4. Włącz urządzenie przyciskiem włącznika.
 5. Spróbuj ponownie uruchomić serwis Netflix.

Uwaga: poszczególne urządzenia różnią się od siebie. W niektórych przypadkach pełne ponowne uruchomienie może zająć do 15 minut.
Wylogowanie z urządzenia
 1. Uruchom aplikację Netflix.
 2. Na ekranie błędu wybierz opcję Więcej informacji i przejdź do kroku 3. Jeśli nie widzisz opcji Więcej opcji, wykonaj poniższe instrukcje.
  • Przejdź do góry i wybierz opcję Ustawienia lub ikonę koła zębatego i przejdź do kroku 3. Jeśli nie widzisz opcji Ustawienia ani ikony koła zębatego, wykonaj poniższe instrukcje.
   • Wyświetl ekran dezaktywacji, wprowadzając następującą sekwencję przycisków na pilocie urządzenia:
    • Góra, góra, dół, dół, lewo, prawo, lewo, prawo, góra, góra, góra, góra.
 3. Wybierz opcję Wyloguj się lub Dezaktywuj.
 4. Po wylogowaniu, zaloguj się ponownie i spróbuj uruchomić serwis Netflix.
Sekcja przycisków dezaktywacji

Powyższy pilot nie posiada oczywiście dostępu do Smart TV, ale jest na nim zaznaczona sekcja przycisków, jakimi powinniśmy operować podczas resetowania aplikacji (Góra, góra, dół, dół, lewo, prawo, lewo, prawo, góra, góra, góra, góra). One mogą się różnić od tych zaprezentowanych na powyższym zdjęciu, w zależności od posiadanego modelu odbiornika tv.

Młodzież zapewne podpowie "starszakom", że takie "kody" czy cheaty stosuje się w grach i na konsolach. Klikając pewne sekwencje klawiszy czy przycisków na padzie, jesteśmy w stanie osiągnąć więcej w grze.
Mam nadzieję, że ten wpis zaoszczędzi trochę nerwów, osobom które aktywnie chcą korzystać z oglądania materiałów na Netflixie.

Źródło:
https://help.netflix.com/help

Uwaga: Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest oglądanie Netflixa przez konsolę podpiętą do tv, tv-boxa lub Chromecast-a. Poza tym, na starszych tv, przestarzałe aplikacja są sukcesywnie wyłączane (to spotkało np. TouToube-a czy Spotify na moim odbiorniku). Netflix na konsoli to również zupełnie inna jakość w stosunku do aplikacji dostępnej w Smart TV. Nie ma też znaczenia z jakiej konsoli korzystasz. Netflix równie dobrze działa na PS jak Xbox. Z resztą, statystyki mówią, że Xbox 360 pomimo tego, że jest już przestarzałą konsolą, przeżywa drugą młodość, właśnie dzięki aplikacji Netflixa.

Popularne posty z tego bloga

Jak pozbyć sie wilgoci z naszego mieszkania, czyli słów kilka o zaparowanych oknach

Jakie powinno być nasze wymarzone mieszkanie ? Słoneczne, w pięknej okolicy, z dużym metrażem ? Zapewne tak, powinno jednak być przede wszystkim suche, ciepłe i bezpieczne (dla swoich mieszkańców). Czy obecne mieszkania spełniają te funkcje ? To jest sprawa mocno dyskusyjna, choć developerzy zapewniają nas, że tak jest. Dodatkowe certyfikaty cieplne i audyty energetyczne, mają nas upewnić w przekonaniu, że właśnie nasz dom/mieszkanie jest tym wymarzonym i świetnie będziemy się w nim czuć, przez najbliższe lata. Niestety podczas pierwszego sezonu grzewczego, okazuje się, że wszystkie zapewnienia developera i papierowe certyfikaty, są nic nie warte.

Jeżeli "tylko" na szybach widzimy skroploną wodę to jest jeszcze bardzo dobrze. Lecz co mają powiedzieć ci, którzy mają brudne narożniki w pokojach, widać w nich również zacieki, a w łazience lub kuchni, pod sufitem pojawia się pleśń i grzyb ? Wtedy rozpoczynamy naszą drogę przez mękę. Jeżeli myślisz drogi czytelniku, że jakiś fach…

Instalowanie MS Office z pendrive'a

Wpis ten ma za zadanie pokazać, w jaki sposób możemy instalować pakiet Office, dystrybuowany jako obraz .ISO

Jeżeli posiadamy obraz .ISO naszego pakietu Office i chcemy instalować go na większej ilości komputerów, możemy wykorzystać do tego celu 7-Zip oraz pendrive. 7-Zip jest programem który służy do archiwizacji plików, potrafi jednak, również rozpakować pliki .ISO
Dzięki temu, możemy rozpakować taki obraz naszego Office'a do folderu, przenieść go później na nośnik zewnętrzny (np.: dysk zewnętrzny, pendrive) i rozpocząć instalację z w/w nośników.

Jak to wygląda w praktyce ? Najpierw musimy wypakować nasz pakiet Office do folderu, przy użyciu 7-Zip


7-Zip tworzy folder z naszym pakietem


Folder ten przenosimy na nośnik zewnętrzny. Po wpięciu pendrive'a do nowego komputera, wchodzimy do naszego folderu Office i uruchamiamy plik instalacyjny


W przedstawiony sposób możemy instalować Office na każdym komputerze, od Windows XP do 8.1
z wykorzystaniem pendrive'a.

W samym systemie…