Przejdź do głównej zawartości

Nowy Outlook dla desktopa, w Windows 10 oraz na smartfonach

Nowy look poczty od Microsoft, jest całkiem udany. Nie tylko widać, że programiści poświęcają swój czas na wartości wizualne ale również funkcjonalne. Jak się prezentuje kliencka wersja Outlook-a ? Rewelacyjne :)

Popularne posty z tego bloga

Netflix na Smart TV od Samsunga

Co raz więcej osób posiada odbiorniki telewizyjne ze Smart TV. O ile jakiś czas temu kupowaliśmy takie urządzenia tylko z potrzeby ich posiadania, to teraz dokonujemy wyboru zakupu z powodu chęci posiadania VOD. Rodzime VOD tj. Player, Ipla stają się synonimem nowoczesnej telewizji. Nie tylko z uwagi na dostępność materiałów na różnorodnych urządzeniach (tablet, telefon, tv) ale również z powodu jakości prezentowanego materiału.

Nowoczesny odbiornik tv wyposażony w Smart TV, w chwili obecnej nie podłączony do internetu jest wręcz nie do pomyślenia. Netflix podbił polski rynek dosyć szybko, oferując materiały na tyle ekscytujące, że zaczęliśmy oglądać jego produkcje w wersjach anglojęzycznych, korzystając z vpn-ów. Uwolnienie regionów (wprowadzenie globalizacji) i polskich napisów oraz wersji językowych, tylko przyspieszyło jego rozwój na naszym rynku.
Jak się jednak okazuje, nie ma róży bez kolców. W wielu przypadkach, aplikacje Netflixa na Smart TV przestały działać (zepsuły się). O…

Audiodeskrypcja w telewizorach Samsung

Podczas oglądania filmów tv, możemy usłyszeć lektora, który opowiada, co się aktualnie dzieje na ekranie naszego telewizora. Audiodeskrypcja jest przydatną funkcją dla osób niedowidzących lub niewidzących. Niestety, jak to zwykle bywa, funkcja ta jest dosyć irytująca dla zwykłego użytkownika, który nie musi posiłkować się lektorem.

Nie powinniśmy jednak złorzeczyć na nadawców telewizyjnych za nadawanie audycji z audiodeskrypcją. Istnieje możliwość samodzielnego wyłączenia audiodeskrypcji w odbiornikach tv Samsunga.
Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku na naszym pilocie, w pojawiającym się menu na ekranie tv, wybieramy funkcję Wyłączone. To wszystko. Całość operacji trwa 3-5 sec.

Instalowanie MS Office z pendrive'a

Wpis ten ma za zadanie pokazać, w jaki sposób możemy instalować pakiet Office, dystrybuowany jako obraz .ISO

Jeżeli posiadamy obraz .ISO naszego pakietu Office i chcemy instalować go na większej ilości komputerów, możemy wykorzystać do tego celu 7-Zip oraz pendrive. 7-Zip jest programem który służy do archiwizacji plików, potrafi jednak, również rozpakować pliki .ISO
Dzięki temu, możemy rozpakować taki obraz naszego Office'a do folderu, przenieść go później na nośnik zewnętrzny (np.: dysk zewnętrzny, pendrive) i rozpocząć instalację z w/w nośników.

Jak to wygląda w praktyce ? Najpierw musimy wypakować nasz pakiet Office do folderu, przy użyciu 7-Zip


7-Zip tworzy folder z naszym pakietem


Folder ten przenosimy na nośnik zewnętrzny. Po wpięciu pendrive'a do nowego komputera, wchodzimy do naszego folderu Office i uruchamiamy plik instalacyjny


W przedstawiony sposób możemy instalować Office na każdym komputerze, od Windows XP do 8.1
z wykorzystaniem pendrive'a.

W samym systemie…